POINT
Power-up counter: jõustatud 45305 inimest!
Antud 100 etendust, läbitud 23724 kilomeetrit.

EESTI MEHE KAITSEKS

06.09.2017 10:35 / Tõnis Niinemets


Lugesin Jevgeni Ossinovski ning Heidi Ruuli julgeid üldistusi ja veel julgemaid väljaütlemisi eilses ja üleeilses postimehes. Ei saanud öösel magada, ainult mòtlesin ja muretsesin, mis selle Eesti Mehega siis saab?
Jah, on probleem alkoholiga - eesti mehed joovad palju. Samas tundub kummaline see murelaviin òhku paisata nüüd, septembris, kui kampaaniakorras mitte  keegi ei joo.  Mina ei ole juba 4 aastat septembrist-septembrini joonud ja saan ilusti hakkama. Telekast vaatan vaid spordivòistlusi ja AK-d. Jah loen raha ka, sest vastutustundetu on seda tarbetult kulutada. Loen töötundegi, sest olen hakanud vâârtustama puhkust ning aega perele. Armukeste numbreid ei loe, sest neid pole ega tule. Seega, olen justkui see hädine eesti mees ja samas ei ole ka. 
Ja ärme hakka siinkohal loopima lauseid "muidugi, erandeid on" , sest 85% minu meestuttavatest liigitub samass kategooriasse. Vòimalik, et kirjutaja Heidi Ruul on kokku puutunud vaid selle muresektoriga. Aga pole hullu Heidi, küll ma nemad ka sealt diivanilt püsti aitan!  Esimene asi, naised peavad kodus telekapuldilt patakad välja vòtma, siis on olukord, kus tuleb òhtu veeta omavahel rääkides. Vòib-olla ei tahetagi neid patareisid tagasi panna.  
Lugesin Heidi Ruuli kirjutisest,  et kui tugev eesti naine midagi ütleb, siis mees teeb selle ära ja kui ei saa hakkama peidab mees pea liiva alla. Siinkohal ei saa kuidagi ju rääkida mehest, kes pole vòimekas, sest ühel juhul ta teeb ju selle ära ja teiseks mulle tundub pea liiva alla toppimine tehniliselt ikkagi väga keeruline tegevus. Ja kus seda liiva kohe vòtta? Suvi on läbi, ja minna randa külma ja märja liivaga mängima on vaid siis tore, kui lapsed kaasa vótta. (Aga olen juba ammu seisukohal, et kui mees eksib (näiteks mòne tähtpäeva meelespidamisega) on ta ära teeninud pettumuse ja meelepaha, kui aga naine, siis saab mees kuulda lauset "miks mina pean kòike meeles pidama".)  Me elame muutuvas maailmas ja mitte midagi ei juhtu kui rollid ümber jagada. Las hoopis mees on lastega kodus, koristab ja hoiab lilled pügatud ning naine teeb karjääri ja teenib palka. Las see tugev naine teeb, vastutab ja kontrollib. Kui aga naine tugev olla ei taha, siis tunnusta oma meest, suhtle temaga ja küsi mida tema teie suhtest tahaks ja millest tema unistab. Ja mida täna vòiks koos telekast vaadata. Mees teeb kóvasti tööd, aga laskem tal siis puhata ka. Paljud nimetatud probleemid kinnisus, ebakindlus, argus, tegutsematus, suutmatus on muide alkoholi kaasprodukt Nii et murekoht on ainult üks ja vâga selge.  Kompromissid ei vii kuhugi, koostöö aga küll. Nii, et tegeleme ehk siis selle lahendamisega. Ja teeme seda koos. Mina ei joo, Sina ei materda! Win-win? 
P.S. Jevgeni, kui on oht, et meedia rebib sõnu kontekstist välja siis seda enam peab ju mõtlema, mida ja kuidas öelda. Nii on lihtsam pärast ei pea siluma. 

Vanemad sissekanded